PUBLIKACJE

Bariery wejścia na rynek, czyli co „podcina skrzydła” startującym przedsiębiorstwom

Rozkręcenie własnego biznesu to niełatwe zadanie, szczególnie gdy chcemy prowadzić działalność w branży o wysokich barierach wejścia.

Jak wybierać biuro rachunkowe?

Outsourcing usług księgowych to jeden z lepszych sposobów na ograniczenie stałych kosztów w przedsiębiorstwie. Dla młodej, startującej firmy to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zatrudnianie księgowej na etat.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Prawie każdy przedsiębiorca od czasu do czasu natrafia na trudności, które sprawiają, że interesy nie idą do końca tak, jakby sobie tego życzył. Pojawiają się problemy z płynnością finansową, egzekwowaniem należności, jak i spłatą zobowiązań wobec wierzyc

Sytuacja biur rachunkowych w trakcie kryzysu gospodarczego

Rodzimy rynek biur rachunkowych charakteryzuje się bardzo dużym rozdrobnieniem, którego rezultatem jest nasilona konkurencja pomiędzy poszczególnymi firmami. Z tego też względu, nie jest łatwo pozyskać nowych klientów, którzy mają znaczne oczekiwania co d

Koniec dominacji Wielkiej Czwórki w Wielkiej Brytanii

Dominacja Wielkiej Czwórki (KPMG, Deloitte, Ernst & Young and Pricewaterhouse-Coopers) na rynku audytów spółek giełdowych w Wielkiej Brytanii trwa już od wielu lat.

Kwalifikacje dla finansistów. Po co i dla kogo?

Konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża i choć wciąż brakuje doświadczonych osób na specjalistyczne stanowiska, wielu księgowych i finansistów chce potwierdzić swoje kwalifikacje odpowiednimi certyfikatami oraz dyplomami.

Czy wszystkie koszty nauki i doszkalania pracowników można traktować jako koszt podatkowy?

Pytanie to pada równie często ze strony pracodawców, jak i pracowników. Pracodawca chce wiedzieć jak bardzo będzie mu się „to” opłacać, a pracownik, jak łatwo będzie szefa do „tego” przekonać.

Kiedy prowadzenie „wirtualnego biura” może okazać się skuteczne?

Prowadzenie działalności gospodarczej obciąża przedsiębiorców wieloma kosztami. W związku z tym, że mało, kto posiada na własność dobrze zlokalizowany biurowiec, jednym z podstawowych, stałych wydatków firmy jest zazwyczaj czynsz za wynajem lokalu.

1 2